متفرقه

مهمترین بیماری ایرانی‌های پیش از تاریخ کشف شد
در بررسی بقایای استخوانی انسانی به دست آمده از کاوش‌های گورستان عصر آهن خرند و گنداب عوارض ناشی از نوعی بیماری شناسایی شد.
۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۲
[ تعداد بازدید : ۱۳ ]
چگونه تبلت بخریم؟
امروز داشتن و استفاده از تبلت گاه واجب‌تر از نان شب شده است! به‌طوری که این وسیله جزو وسایلی است که دائم در دسترس شخص است و گاه شبانه‌روز بجز اوقات محدودی از او جدا نمی‌شود.
۳۱ فروردین ۱۳۹۶ - ۹:۳۹
[ تعداد بازدید : ۲۹ ]
ورود سامانه جدید بارشی به کشور از چهارشنبه
مدیرکل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی با اشاره به پیش‌بینی بارش شدید برای کهگیلویه و بویراحمد و شمال خراسان رضوی طی روز جاری، از ورد سامانه بارشی جدید از روز چهارشنبه خبر داد.
۲۸ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۷:۲۸
[ تعداد بازدید : ۳۳ ]
وضعیت مدارای سیاسی در آستانه انتخابات مناسب نیست
معاون زنان و خانواده ریاست جمهوری گفت: در آستانه انتخابات هستیم اما مدارای سیاسی وضعیت مناسبی ندارد، در حالی که باید در فضای مشارکت، گفت‌وگو و تفاهم، تفاوت‌ها را به رسمیت بشناسیم چرا که این به توسعه حقوق شهروندی کمک می‌کند.
۲۸ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۷:۲۰
[ تعداد بازدید : ۲۹ ]
مترو هشتگرد با کنار رفتن معارض راه می‌افتد
مترو هشتگرد که بیش از ۹۰ درصد آن آماده شده درگیر مساله تملک و معارض است که در صورت رفع این مشکل افتتاح نهایی تا شش ماه آینده انجام می‌شود.
۲۷ فروردین ۱۳۹۶ - ۲۲:۳۷
[ تعداد بازدید : ۳۱ ]
سفر ایرانی‌ها به خارج از کشور چقدر آسان شده؟
ایران در چند سال اخیر ورود اتباع ۱۹۰ کشور را با صدور ویزای فرودگاهی با سه ماه اعتبار تسهیل کرده است، اما در مقابل چقدر شرایط سفر به خارج از کشور برای اتباع ایرانی تسهیل شده است؟
۲۷ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۷:۰۵
[ تعداد بازدید : ۲۵ ]
نبود برنامه‌ریزی عامل اصلی رکود بازار مسکن است
رئیس اتحادیه املاک با اشاره به دلایل بروز رکود در بازار مسکن گفت: یکی از دلایل اصلی که باعث شده وضعیت مسکن ایران خوب نباشد، این است که در حوزه مسکن، برنامه ریزی و چشم اندازی نداشته ایم.
۲۳ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۸
[ تعداد بازدید : ۳۱ ]
آغاز ساخت ۱۰۰ هزار مسکن اجتماعی برای اقشار کم درآمد
رییس بنیاد مسکن انقلاب از آغاز ساخت ۱۰۰ هزار واحد مسکن اجتماعی در کشور خبر داد و گفت:‌امسال ۴۵۰۰ واحد مسکونی برای اقشار کم درآمد توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ساخته می شود.
۲۱ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۹
[ تعداد بازدید : ۳۶ ]
سه شیفته شدن کارخانه واگن‌سازی
شهردار تهران گفت: واگن‌سازی در شهرداری تهران به صورت دو شیفت کار می‌کند و امسال نیز قول گرفته‌ایم که فعالیت واگن‌سازی را به سه شیف افزایش دهیم تا کار به صورت ۲۴ ساعته انجام شود.
۲۰ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۱
[ تعداد بازدید : ۳۲ ]
۵۰۰۰ سال پیش ایرانی‌ها چطور دفن می‌شدند؟
۶۰ هزار اسکلت انسانی اینجا مدفون شده، آن هم به شیوه‌ ۵۰۰۰ سال پیشِ ایران باستان. اسکلت‌هایی که در گودال‌های دایره‌ای، خشتی مستطیلی و مربعی و یا سردابه‌ای دفن شده‌اند. گورهای دسته جمعی و چندبار مصرفی که گاه در آن‌ها تا ۱۳ جمجمه انسانی پیدا شده است.
۱۹ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۴
[ تعداد بازدید : ۲۹ ]
پرداخت ۷ هزار میلیارد تومان از بدهی‌ها
با اختصاص اعتبار ۷ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومانی از سوی دولت بخشی از مطالبات فرهنگیان به ویژه حقوق ۶ ماهه معلمان حق‌التدریس و سرباز معلمان پرداخت شد اما هنوز چهار هزار ملیارد تومان از مطالبات فرهنگیان باقی مانده است.
۱۷ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۷
[ تعداد بازدید : ۳۰ ]
کاهش جرایم در نوروز
رییس پلیس پایتخت از کاهش انواع جرایم در ایام نوروز خبر داد و گفت که در اکثر حوزه ها با کاهش روبرو بوده‌ایم.
۱۵ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۶:۵۸
[ تعداد بازدید : ۳۸ ]
صفحه ۱ از ۲۲ ۲ ۳ ۴ ۵ ۶ ۷ ۸ ۹ ۱۰ بعدی »