بنر هدر

فرهنگ

کتیبه سلیمان(ع) که روی آن نام «پنج تن آل‌عبا» است
عده‌ای سرباز انگلیسی در جنگ جهانی اول در چند کیلومتری بیت‌المقدس کتیبه‌ای یافتند. پس از چند ماه بررسی و تحقیقِ باستانشاسان معلوم شد که لوح مقدسی به نام «لوح سلیمانی» است و سخنانی از حضرت سلیمان را در بر دارد که به الفاظ عبرانی قدیم نگارش یافته است.
۲۸ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۱:۱۳
[ تعداد بازدید : ۳۰ ]
توصیه‌‌های اهل‌بیت(ع) برای چگونه خوردن «ماهی‌» شب عید
یکی از سنت‌هایی که مدت‌هاست میان ایرانیان روایج یافته و حتی به یک فرهنگ تبدیل شده است، خوردن سبزی پلو با ماهی در شب یا روز عید نوروز است. هر کس از درد شقیقه و شکم‌درد مى‏‌ترسد، نباید در تابستان و زمستان، خوردن ماهى تازه را به تأخیر افکند.
۲۸ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۱:۰۰
[ تعداد بازدید : ۲۰ ]
جهان نامأنوس کابوس «مانوس»
مانوس می‌تواند وزارتخانه‌ای را به تکاپو بیاندازد؛ چرا که شاید مسئولان امر هنوز موفق به لمس فاجعه نشده‌اند. فاجعه را می‌توان در مانوس حس کرد.
۲۶ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۲:۲۶
[ تعداد بازدید : ۲۵ ]
برپایی مراسم تشییع پیکر علی معلم
مراسم وداع با پیکر زنده‌یاد علی معلم از ساعت ۹:۱۵ صبح روز چهارشنبه در خانه سینما آغاز شد.
۲۵ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۰:۵۰
[ تعداد بازدید : ۴۱ ]
فراخوان طراحی نشان «جشنواره سراسری نماز در فضای مجازی» اعلام شد
دبیر اولین «جشنواره سراسری نماز در فضای مجازی» ضمن بیان اینکه تاکنون هزار و ۳۰۰ اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال شده است، از اعلام فراخوان طراحی نشان برای این جشنواره خبر داد.
۲۴ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۶:۰۹
[ تعداد بازدید : ۱۳ ]
ارکستر سمفونیک برای سال آینده چه برنامه‌ای دارد؟
شهرداد روحانی با ارائه برخی برنامه‌های ارکستر سمفونیک تهران برای سال آینده، از حضور نوازندگان این ارکستر در چین و ایتالیا خبر داد.
۱۵ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۴:۲۹
[ تعداد بازدید : ۴۶ ]
گزارش‌های "سنگین" از بدرفتاری مرزبانان ترکیه با ایرانی‌ها
در چند روز گذشته یک فیلم کوتاه و مبهم از بدرفتاری یکی از مرزبانان ترکیه با اتباع ایرانی در فضای مجازی منتشر شده که مقامات ایران در آنکارا (بنا به اظهار مقام دیپلماتیک ترکیه) از اخراج آن مامور اهانت‌کننده خبر داده‌اند، درحالیکه طبق اظهارات معاون گردشگری کشورمان، این بدرفتاری فقط به یک مامور محدود نمی‌شود و "گزارش‌های سنگین‌تری" از این مرز رسیده است.
۱۵ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۲:۲۷
[ تعداد بازدید : ۵۳ ]
پوشاک حلال یعنی چی؟
کارگروه ساماندهی مد و لباس در افتتاحیه بخش بین‌المللی جشنواره مد و لباس فجر از آئین‌نامه پوشاک حلال رونمایی کرد؛ اما ممکن است این پرسش مطرح شود که پوشاک حلال به چه معنی است؟
۰۹ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۷:۱۰
[ تعداد بازدید : ۶۳ ]
بیانیه مشترک نامزدهای اسکار خارجی 2017
5 نامزد شاخه بهترین فیلم خارجی جوایز سینمایی اسکار در فاصله‌ای کوتاه تا این رویداد سینمایی بیانیه‌ای مشترک و تکان‌دهنده منتشر کردند.
۰۷ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۷:۳۹
[ تعداد بازدید : ۳۴ ]
آهی که یقه «ارگ علیشاه تبریز» را گرفت
شاید اگر «خواجه علی شاه گیلانی» وقتی به خاطر چشم و هم‌چشمی با «خواجه رشیدالدین فضل‌الله» که دانشگاه ربع‌رشیدی را ساخت‌، تصمیم گرفت مسجدی بسازد با شمایلی بزرگتر از «ربع‌رشیدی»، اگر می‌دانست حدود ۶ قرن بعد به بهانه ساخت همان مسجد در تاریخ حذف‌اش می‌کنند، این کار را نمی‌کرد!
۳۰ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۴:۵۱
[ تعداد بازدید : ۶۴ ]
«ممنون که خیابان‌های تهران را قشنگ می‌کنید»
«متاسفانه بسیاری از مردم، ما را به چشم متکدی می‌بینند و فکر نمی‌کنند مثلا من که ۱۱ سال است ساز می‌زنم، جایگاهم چیز دیگری است! البته من جایگاه نوازندگان خیابانی را تخریب نمی‌کنم و اگر دقت کنید در سطح جهانی نیز برای این کار فستیوال برگزار می‌شود.»
۳۰ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۴:۴۲
[ تعداد بازدید : ۴۲ ]
۲۱۰ دقیقه گفت‌وگو و ۳ مناظره سهم هر نامزد انتخاباتی شد
رییس مرکز تولید و فنی سیما جزییات برنامه‌های انتخاباتی نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری در تلویزیون را اعلام کرد.
۲۷ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۳:۲۱
[ تعداد بازدید : ۴۹ ]
صفحه ۱ از ۲۳ ۲ ۳ ۴ ۵ ۶ ۷ ۸ ۹ ۱۰ بعدی »